Program

Do naszych oddziałów zapraszamy Dzieci w wieku od 10 miesiąca życia do 6 roku życia. Wszystkie nasze Placówki są w pełni dwujęzyczne. Język angielski towarzyszy Dzieciom przez cały dzień, nie tylko podczas zajęć zorganizowanych, ale również podczas swobodnej zabawy i innych aktywności. Grupy przedszkolne dodatkowo uczą się także języka hiszpańskiego.

  • Naszą misją jest codzienne, równoległe do języka ojczystego nauczanie angielskiego oraz języka hiszpańskiego.
  • We wszystkich naszych Placówkach realizujemy autorski program dwujęzyczności, zatrudniamy doświadczonych i pełnych pasji Native Speakerów, którzy oprócz prowadzenia codziennych zajęć z języka angielskiego wspierają pracę grupy, towarzysząc Dzieciom przez cały dzień.
  • W naszych Placówkach panuje życzliwa atmosfera. Nasi Nauczyciele pochodzą z różnych zakątków świata, co przekłada się na międzynarodowy charakter naszych Placówek. Uczymy tolerancji i rozbudzamy ciekawość o zwyczajach i tradycjach mieszkańców innych krajów.
  • W ramach stałych opłat( czesne) Dzieci uczestniczą w następujących zajęciach: codzienna nauka języka angielskiego, zajęcia dydaktyczne w j. polskim, gimnastyka- smyka, zajęcia umuzykalniające, warsztaty sensoryczne, warsztaty kulinarne, logorytmika, terapia ręki oraz trening umiejętności społecznych. W swoich oddziałach organizujemy ciekawe warsztaty tematyczne, zapraszamy filharmonie, teatry oraz organizujemy spotkania okolicznościowe i wycieczki.
  • Współpracujemy ze specjalistami wspierającymi harmonijny rozwój dzieci- zatrudniamy psychologów dziecięcych, pedagogów specjalnych i logopedów. Nasze Placówki są integracyjne, mamy doświadczenie w organizowaniu procesu edukacji dla dzieci z deficytami rozwojowymi.
  • Uczymy poprzez zabawę.
  • W swojej pracy bazujemy na Teorii Inteligencji Wielorakich, bliska nam jest  metodologia M. Montessorii, Metody Ruchu Rozwijającego W. Sherborne, metoda E. Gruszczyk- Kolczyńskiej. W codziennej pracy wykorzystujemy różnorodne techniki parateatralne, bajkoterapię, metodę projektu, zabawy, ćwiczenia relaksacyjne.
  • Naszym priorytetem jest stworzenie ciepłej i przyjaznej atmosfery, która zapewni poczucie bezpieczeństwa i sprawi, że każde Dziecko odkrywać i nabywać będzie nowe umiejętności.
  • Wychowujemy Obywateli Świata- uczymy tolerancji, pozwalamy odkrywać tradycje i zwyczaje mieszkańców innych krajów, stawiamy na dialog i komunikację bez przemocy.

Harmonogram

7:00 8:30Schodzenie się dzieci do Placówki. Aktywności w  kącikach  zainteresowań, wspólne zabawy z Opiekunami.
8:30Przejście do sal dydaktycznych poszczególnych grup.
8:30 9:00Zabawy z Opiekunami. Poranek z bajką. Przygotowania do śniadania.
9:00 9:30Śniadanie
9:30 10:00Zajęcia dydaktyczne, prowadzone zgodnie z harmonogramem.
10:00 10:45Zabawy na świeżym powietrzu.
10:45 11:15Zajęcia dydaktyczne, prowadzone zgodnie z harmonogramem.
11:15 11:30Czynności porządkowe i higieniczne      przygotowujące do posiłku.
11:30 11:50Obiad / II danie
11:50 14:20Czynności higieniczne po obiedzie. Odpoczynek poobiedni, relaksacja  przy muzyce.
14:20 15:00

Zakończenie odpoczynku, czynności higieniczno- pielęgnacyjne.

Obiad / zupa

15:00 16:00Zabawy swobodne lub zorganizowane przez nauczyciela zgodnie z harmonogramem zajęć.
16:00-16.30Podwieczorek, czynności higieniczno- porządkowe.
16:30 18:00

Wspieranie przez Opiekuna indywidualnych potrzeb Dziecka. Zabawy swobodne w kącikach tematycznych.Wyjście na plac  zabaw (sezon wiosenno-letni, wczesno-jesienny).

Przygotowanie do przyjścia rodziców.

Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych